سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه


آنچه که درباره ی انتخاب دوربین های نظارتی باید بدانید …


ادامه مطلب

کیفیت بهتر تصاویر

سیستم نظارت تصویری


دوربین های تحت شبکه کیفیت تصویر بسیار بهتری نسبت به رقبای آنالوگ خود داشته و در صورت طراحی دقیق سیستم، انتخاب تجهیزات مناسب و ایجاد بستر شبکه استاندارد، ضریب اطمینان پذیری سیستم حفاظت الکترونیک را به صورت چشمگیری بالا می برد.

رزلوشن تصویر

در حالی که دوربین های آنالوگ رزلوشنی معادل 0.4 مگاپیکسل دارند، دوربین های تحت شبکه تا رزلوشن 40 مگاپیکسل نیز تولید می گردد. به این ترتیب ابعاد تصویری که از محیط ضبط شده بزرگتر و برای نمایش بر مانیتورهای بزرگ مطلوب تر است. همچنین امکان زوم دیجیتال بعد از وقوع رخداد را نیز مقدور می سازد.

هوشمندی در سطح دوربین

اغلب دوربین های تحت شبکه از هوشمندی هایی برخوردار می باشند. Analyticها بر اساس پردازشگر موجود روی دوربین می توانند تنوع قابل ملاحظه ای از کارکردها را پشتیبانی نموده برای مثال شمارش نفرات، حفاظت پیرامونی، تعقیب سوژه و تشخیص پرسی زنی تعدادی از هوشمندی های پرکاربرد هستند. استفاده از هوشمندی در سطح دوربین بار چندانی بر روی سرور اضافه ننموده و در صورت طراحی مناسب قابل اعتماد می باشند.

نرم افزار مدیریت تصاویر

یکی از مهمترین بخش های سیستم نظارت تصویری نرم افزار مدیریتی بوده که در اغلب موارد از خود دوربین نیز اهمیت بیشتری دارد. ضبط، بازپخش، نمایش زنده و مدیریت رخدادها و کاربران از مهمترین عملکرد های این نوع نرم افزار می باشد. در کشور ما عموما به موضوع لایسنس نرم افزاری توجه چندانی نمی شود در حالی که استفاده از یک VMS قدرتمند و قابل اطمینان راندمان سیستم را به شدت بالا برده و همچنین در صورت نیاز به یکپارچه سازی با سایر تجهیزات نقش کلیدی ایفا می نماید.

دوربین های نظارت تصویری تحت شبکه


دوربین های نظارت تصویری تحت شبکه

این نوع دوربین در حقیقت یک کامپیوتر کوچک است و استفاده از آن بدون ایجاد بستر مناسب و پیاده سازی راهکار امنیت اطلاعات چالش هایی را در پی خواهد داشت. استفاده از حداکثر ظرفیت این سیستم بدون تغییر در کاربری مرسوم که صرفا بر اساس تشخیص چشمی تصاویر انجام می گرفت میسر نخواهد بود.


اطلاعات بیشتر